Napište nám Menu
Podporujeme

Dřevo je cesta

Společnost CARMAN-DOORS, s.r.o., je zapojena do projektu „Dřevo je cesta“.

Vracet krajině to, co si od ní bereme, je jediná správná cesta. Věříme, že pouze takto ji zachováme i pro budoucí generace. Proto jsme rádi, že můžeme být součástí komunity, která sdílí stejné myšlenky a podporujeme projekt Dřevo je cesta. Zakladatelem projektu je Nadace dřevo pro život. Cílem nadace je podporovat dřevo, jakožto domácí obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Kampaň „Dřevo je cesta“ objasňuje veřejnosti přínosy, které sebou nese ohleduplné využití dřeva a tím vytváří rovnováhy na Zemi.

Jak to, že využíváním dřeva chráním životní prostředí, když se kvůli tomu kácí stromy?

Protože kácení stromů v lesích, ve kterých se trvale udržitelně hospodaří, je úzce propojeno s jejich výsadbou. Mezi takové lesy patří právě lesy v ČR a lesy ve většině Evropy. Díky udržitelnému hospodaření (tedy cyklické obnově lesa) je dřevo z našich lesů obnovitelnou surovinou. A využíváním obnovitelných surovin místo těch neobnovitelných (ropa, uhlí apod.) chráníme životní prostředí.*

Jak můžu nákupem výrobků z českého dřeva chránit životní prostředí?

O obnovu, správu a hospodaření v českých lesích se starají vlastníci lesa. Ti musí zaplatit lesníky, kteří v lese hospodaří. Nákupem výrobků ze dřeva tak podpoříte všechny, kteří se o les starají a díky kterým nám v lesích dřeva dlouhodobě přibývá.  

*Declaration of the United Nations Conference on the Human Environment, Stockholm, June 1972, principle 5


Mnoho dalších informací se dozvíte na stránkách projektu
www.drevojecesta.cz

Vyhledejte nejbližšího prodejce